19.kolo muži Ervěnice - Ledvice

28.04.2014 10:45

Ervěnice – Ledvice  3:1 (0:0)

Sobotní utkání mělo ukázat jak se naši hráči poučili z týdenní porážky v Postoloprtech a odčinit tak zklamání věrných fanoušků. Před utkáním trenér opět musí řešit složitou otázku jak poskládat sestavu. Stále zranění Vaněk , Holub, Valčík a z minulého zápasu vyloučení Haviar a Zajak neusnadňují  složení ideální sestavy. I přesto je v kabině před utkáním připraveno 15 bojovníků vybojovat důležité 3 body do tabulky. Do sestavy se vrací Mirga, Ambroz a Klier. Utkání je hráno ve vlažném tempu , kdy ani jedna obrana nechce udělat vážnější chybu. Hodně soubojů je převážně o střed hrací plochy. Až ve  24´ dochází k prví šanci, kdy po krásném individuálním uvolnění Ametiho, který střílí mezi pokutovým kopem a velkém vápně  pouze  do gólmana. Další šance přichází ve 36´ kdy Král zatáhl míč do vápna a jeho kolmou střelu golman vyráží. Hosté hrozí pouze dvěma dalekonosnými střelami, ale brankař Schwarz pouze očima kontroluje let míče mimo jeho konstrukci. Poločas končí nerozhodným výsledkem. Do druhé části zápasu jsme vlétli jak uragán. Hned ve druhé minutě  47‘ po krásné souhře Mirga-Ameti-Mirga-Ameti,který vniká nebojácně do vápna a předkládá míč Kubánkovi,  který se prosazuje mezi dvěma obránci  1:0. Hned za minutu se dostáváme do další 100% příležitosti Hlaváček  se po rychlém obtočení ve vápně kolem obránce dostane sám před brankaře ale v šanci pálí pouze do vyběhlého golmana. Hosté se však nevzdávají a tlačí se do předu. Obrana řízena Klierem a dobře hrajícím Hronkem však nepovoluje žádnou vážnější šanci. V 52‘ se prosazuje zkušený  Giňa  ale střela z vápna míří těsně vedle levé tyče. V 66‘ min dochází ke střídání výborně bojujícího Ametiho a nastupuje další bojovník stejného stylu Kostourek . Při  dalekonosné střele z 67‘  se však Schwarz  musí natahovat na dobře mířenou střelu vyslanou dalším zkušeným hráčem Altmanem . Střela je konečky prstu vytěsněna na roh. 71´ dochází k přečíslení 2:0, kdy Král odebírá obránci míč , zatáhne před velké vápno a přihrávkou nachází  Kostourka, který dává střelou podel golmana  premiérový gól v krajské soutěži  2:0. 76´ Národa uvolňuje Hlaváčka, který v tutovce střelou trefuje gólmana a nepohřbívá tak soupeře který by po inkasované brance definitivně odpadl.  V 80‘ po faulu na  naší pravé straně hosté rychle rozehrají volný kop, kdy se po nekoncentrovanosti  Šrouba a Mašla  prosazuje centrem Altman,  který nachází Hlaváčkem nepokrytého Kálala a ten se hlavou prosazuje stav 2:1. Hosté ucítili možnost získat alespoň bod a vehementně se tlačí do útoku. V 85‘ min se jim to skoro povedlo kdy opět z dálky střílí Kálal ale Schwarz má dobře postavenou tyč která mu pomůže ke srovnání stavu. Naopak jsme to mi kdy po rychlém brejku a pěkné akci v 90‘po ose Mašl-Kostourek-Hlaváček 3:1.  Výhra  je zasloužená . Tímto děkuji klukům za bojovnost a věřím, že se nám v příštím zápase konečně podaří na plno bodovat a přivezeme vytoužené 3 body i z venku.