21.kolo Ervěnice - Obrnice

11.05.2014 14:12

Ervěnice - Obrnice   5:2 (1:1)

Jasným úkolem našich hráčů před zápasem s Obrnicemi bylo potvrzení výhry z minulého týden v Klášterci. A tak si nikdo nepřipouštěl jiný cíl než přidat 3 body do celkové tabulky . Sestava opětovně pozměněna. Pro zranění kotníku vypadl Ambroz s Mirgou. Ty musel trenér řešit povoláním Ametiho, Šantorou a z dorostu Prollem. Zápas začal v netradičním čase ve 13:30 a překvapivě přilákal na utkání velký počet diváků. Hned od začátku utkání jsme soupeře přitlačily na jejich půlce a postupnými útoky dobývali hostující branku. V 6‘ min však přišel nečekaný okamžik, kdy po nevydařené standartní situaci se míč dostal k Mašlovi ten v tlaku neudělat chybu střílí ze 30 m na branku ale střela se odráží za naší obranu. Tam se míč zmocní rychlonohý Tůma, který běží sám na naší branku a prudkou střelou k tyči otevírá stav utkání 0:1. Nevadí, máme dostatek času na otočení zápasu. Opět se snažíme bojovným výkonem docílit nějakého toho gólu, ale nedaří se nám finální přihrávka. Až teprve ve 27‘ po úniku na levé straně Králem předkládá Kubánkovi na podnose 100% gól ten ale příležitost neproměňuje. Míč trefuje velice špatně a brankař si míč lehce sbírá do své náruče. To se musí proměňovat. Potrestání mohlo přijít hned záhy, kdy ve 30 min v přečíslení 2:1 zakončuje Pyskatý ale Mára Schwarz nedovoluje svým zákrokem  odskok o dvě branky.  Ke srovnání skóre dochází ve 39‘ kdy Hlaváček rychlým přenesením hry z levé strany na pravou uvolňuje Kubánka ten míč zatahuje do vápna a zpětnou přihrávku nachází naběhlého Hlaváčka , který dělovkou prostřeluje vše, co mu stojí v cestě 1:1. Přichází 45´ po levé straně se perfektně uvolňuje Haviar, který naservíruje přihrávku tzv. na talíři Hlaváčkovi, ten ale nabídnutou šancí pohrdá a přestřeluje. Do kabin se jde za nerozhodného stavu 1:1. Touha ve vítězství je tak veliká, že neproměnění šance v poslední minutě vyvolává slovní potyčku při cestě do kabin mezi Haviárem a Hlaváčkem. Vše se uklidňuje. V kabině domácích to vře. Trenér důrazně upozorňuje jednotlivé hráče na vzniklé chyby. Do druhého poločasu nastupujeme s jednou změnou a to v podobě výměny dobře hrajícího ale dosti vyčerpaného Šantory za mladého ještě 17-ti letého Prolla, který ukazuje svým výkonem, že nám roste další skvělý hráč z řad odchovanců. Ve 48‘ po krásném a přesném centru Mašla se z voleje neprosazuje Proll. Hned za minutu ve 49‘ se do útoku vydává Haviár , který prochází přes dva hráče, centruje do vápna , tam přesně nachází Prolla ale ten i na podruhé svou příležitost neproměňuje. Jak se říká do třetice všeho dobrého. Běží 55´ a opět se na útočnou steč  vydává Haviar, který přesným centrem z levé strany nachází v dobré pozici Prolla, který se tentokrát hlavou prosazuje a vstřílí svůj první gól za muže. Stav 2:1. Do hry se dostává trenérův žolík Kostourek, který střídá dobře hrajícího Šrouba. Kosťa se prosazuje po necelém 10 minutovém působení na hrací ploše gólem, kdy po rychlém přečíslení  Hlaváček mezerou mezi obranou vysílá přihrávkou Prolla a ten ještě celou akci vylepšuje přihrávkou na volného Kostourka. V tutovce se nemýlí a svým druhým gólem za Ervěnice zvyšuje skóre 74‘  3:1. Soupeř se ale nevzdává a v 80‘ prochází obranou Pilař a přesnou přihrávkou nachází Plačka, který   prostřeluje Schwarze 3:2. A opět drama až do konce jak v klášterci. To však naši kluci nedopustili a v 86‘ po perfektní souhře Národa,Kostourek, Ameti, který perfektně uvolňuje Hláváčka  a ten  svým druhým gólem v zápase dává na 4:2 a klid do Ervěnických řad. To však není vše a v 90´minutě po individuálním sólu přes půl hřiště upravuje skóre Ameti na 5:2. Super gól. Utkání končí a diváci spokojení odchází na pivečko. Utkání hodnotím opětovně bojovným výkonem a dobrou hrou všech hráčů.  Příští sobotu jedeme do Dubí, tak kdo má chuť nás povzbudit k dalším bodům jste zváni.

Sestava : Schwarz –  Haviar, Hronek, Mašl, Zajak, Šantora (46‘ Proll), Hlaváček, Národa, Šroub
(64 Kostourek), Král (80‘ Ameti),  Kubánek                      Trenér : Josef Šroub

Branky : 39‘, 86‘ Hlaváček, 55‘ Proll, 74‘ Kostourek, 90‘ Ameti