26.kolo Ervěnice- Spořice

15.06.2014 07:30

A mužstvo -    VČSA Ervěnice  -  Spořice    5 : 2 (1 : 1)

V posledním zápase v soutěži nás čekal velice těžký soupeř. Mužstvo Spořic, které s předstihem slavilo postup do Krajského přeboru. Náš úkol byl jasný. Chceme-li se poprat o Krajský přebor nesmíme prohrát. Taktika od trenéra však byla jiná. Hrajte uvolněně nemyslete na žádné musíme, ale hrajte zodpovědně a se stejným nasazením jak ve Strupčicích. Změny v sestavě byly dvě. Střed zálohy vyztužil zkušený Vaněk a do útoku se vrátil Král. Ten hned v 1´ obral u rohového praporku o míč Kubálka a přesným centrem našel  ve vápně číhajícího a stále se lepšícího Ametiho. Ten přeskočil Vávru a vedeme po hlavičce 1:0. Šok pro hosty. Další šance našeho mužstva přišla po kombinaci Vaněk, Ameti který přistrčil míč na velké vápno Haviarovi, ten však v dobré pozici střílí těsně vedle pravé tyče. To však bylo na delší dobu co do šancí z naší strany všecko. Spořice začali diktovat hru a několikrát i nebezpečně zahrozili. V 9‘ po ose Eiselt, Zralík a sám postupující na Schwarze, Jánošík  souboj jeden na jednoho prohrál. Mára v zápase poprvé podržel svým zákrokem. Tlak sílil a my jsme lehce přicházeli o míče. To nám ubíralo síly. Spořice dobře kombinovali a bylo těžké jim odebrat míč. Ve 14´ bylo srovnáno. Na pravé straně Kubánek později přistoupil k centrujícímu Vlčkovi, který ve vápně našel nekrytého Jánošíka a ten z první usměrňuje míč do branky. Ve vápně to musí být tělo na tělo.Zajak i Hronek zaváhali. Tlak Spořic neustával a v další šanci se ocitl ve 27‘ Vlček, který prošel přes dva bránící hráče ale Schwarz opět svým dobrým zákrokem drží své mužstvo ve hře. Je to boj převážně o střed hřiště. Poslední šance je opět na straně Spořic, kdy ve 36‘ velice dobře hrající Zralík v dobré pozici přestřeluji branku. Do druhého poločasu jde naše mužstvo beze změn, hosté stahují Beleje a střed vyplňuje 47 letý Broňa Andrés. klobouk dolů. Eiselt se posouvá do útoku. V 15 minutách druhého poločasu nám soupeř minimálně půjčuje balon. Jen se bráníme, ale k vážnějším šancím nedochází. Vyčkáváme na steč. Ta přichází výpadem v 60´ , kdy Vaněk důrazně odebírá míč Camprovi ,postupuje sám na Novotného, kterého kličkou obehráváale je sražen a kopeme PK. Míč si staví Hronek a nechytatelnou střelou do šibenice Novotnému nedává šanci. Hned o minutu na to opět dobrým atakem Král obchází dva hráče Spořic ale ve vyložené šanci trefuje pouze náruč golmana. Neproměněnou šanci napravuje o dvě minuty na to. V 64´ Vaněk vybojuje míč ve středu hřiště, míč přihrává Hlaváčkovi, který nachází mezeru ve Spořické obraně a Král jde sám na Novotného. Toho obchází kličkou a zasunuje míč do prázdné branky Stav 3:1. Obrat neskutečný. Dvě minuty na to ve vyložené příležitosti Haviár, Novotný bravurně chytá. Obrana Spořic je prostupná jak ementál. Ojedinělý pěkný moment ze strany Spořic v 68´ střela vyslaná ze 30 metrů Camprem ale Schwarz bravurním zákrokem střelu vytahuje nad svou konstrukci. V 78´po pěkné akci Haviara , kdy uvolňuje do šance Kubánka ten zatáhl míč do vápna a tam vyslal tvrdou střelou na branku. Novotný reflexivně vyráží, ale na dorážku mladého Prolla je už krátký 4:1. V 84´po centru z PVK nachází Eiselt volného Vlčká, který hlavou nedává Schwarzovi žádnou šanci 4:2. K žádnému dramatu však nedochází. Po opětovném smrtícím brejku našeho mužstva po ose Hlaváček, Kubánek, který míč zatahuje do vápna, kde přesně nachází přes celé hřiště spurtujícího Mašla a ten z první upravuje výsledek zápasu na 5:2. Super výkon hoši. Diváci váš výkon ocenili po právu potleskem. Tak se hraje o baráž, která nás čeká už tuto středu na našem hřišti v 17 hodin. Soupeř je z Kadaně, tak všechny zveme na svátek fotbalu. Věřím, že se bude na co koukat.

Sestava : Schwarz –  Haviar, Hronek, Mašl, Zajak (Ambroz), Hlaváček, Klier, Vaněk