MUŽI : SK Ervěnice JIRKOV - Loko Chomutov B

SK Ervěnice JIRKOV – Loko Chomutov „B“  6:1 (1:0)

Sestava:Schwarz(B)-Glas(O),Hronek(O,65´Šroub),Čibenka,Mašl(O),Proll(Z,70´Šístek),Haviar(Z),Banovič(Z),
Vacula(Z, 58´Šlachta) - Kostourek(U),Ameti(U)

branky: 3x Kostourek, Banovič, Ameti, Haviár

Po né příliš zdařilém vystoupení posledního utkání doma hrajeme opět doma. Tentokrát vždy vyhrocené derby s Loko Chomutov. Do sestavy se vrací Schwarz , který přijel odpočinutý z dovolené a Banovič s Čibenkou. Zápas začal opatrně z obou stran. První vážnější šance přichází ve 13 minutě kdy po náběhu Ametiho za obranu přihrává na Haviára který střelou z velkého vápna přestřeluje. O 10 minut později se po individuálně prosazuje přes dva obránce Haviár ale přízemní střela jde pouze do pravé tyče Hanušovi brány. Jak se říká do třetice všeho dobrého. Ve 33‘ minutě vysouvá Glas , Banoviče,  který z boku postupuje do vápna. Prudká střela hHanuš pouze vyráží a dobíhající Haviár střelou, nestřelou doráží míč do branky. Hosté zahrozili pouze jednou kdy Chabr z 25 min chtěl překvapit Scwarze ten si ale pohlídal střelu, která šla těsně nad. Začíná druhý poločas a v něm se odehraje kolotoč, na který  Lokotka jen tak nezapomene. V 53 min po nedorozumění Kubánka s Hanušem dochází k chybě, kterou svým důrazem a napadáním využívá agilní Kostourek 2:0. Oskare děkujeme (věříme, že to bylo poděkování za minulou sezónu, kdy si u nás hostoval a takto si nám chtěl poděkovat za dobrý půl rok). To byl moment, který hosty zmrazil na tolik, že od této minuty jsme dominovali ve všech dovednostech. A přicházeli také góly. V 58 min Glas vybojoval míč a kolmou nahrávkou mezi beky uvolňuje Kostourka, který nezištnou přihrávkou nachází rozběhlého Banoviče - sám na kasu a skóruje stav 3:0. O dvě minuty později 60 min Banovič vysunuje přihrávkou po pravé straně Prolla, ten zatahuje míč až k lajně a prudkým centrem nachází Kostourka. Ten instinktem zabijáka z první trefuje k tyči a navyšuje skóre na 4:0. Nenasytný Kostourek jde za hetrikem jak honící pes. Toho se dočkává, kdy po pěkné souhře Šlachty s Haviárem, který načasuje vysunutí za obranu na Kostourka a ten příklepem završuje hetrik 5:0. Jsme jak rozjetá mašina a nepolevujeme v žádném souboji. V 72 min Kostourek přihrává do prostoru „16“ podklouznutí hostujícího golmana Hanuše a pro Ametiho nebyla potíž zvýšit skóre. Stav 6:0 a fanoušci nás ženou a povzbuzují deset, deset. Je to na ručník a zdrceny trenér Tichý si přeje konec utkání. Stále napadáme ale brankostroj se zastavuje. Po ojedinělé chybě Šístka, který ztrácí míč ve středu hřiště toho se zmocní Andrš uvolňuje Vondráčka, který upravuje konečné skóre 6:1. Šedým momentem zápasu přichází ve 90 minutě nepochopitelné rozhodnutí všech přítomných, verdikt hl.rozhod Cvachouška. Ameti čistě odkopává míč v pokut.území, ale rozhodčí je proti-PK+2 ŽK=ČK!!!! Golman Schwarz penaltu vyráží hostujícímu kapitánovi Žďánskému před sebe a rychlým přístupem Šístka k dorážce odkopává míč do zámezí. Tím odčiňuje svou chybu při vstřelení jediné branky soupeře. Dobrá práce Luky J. Poděkování patří všem hráčům za dobrý a pohledný výkon.

Vyhodnocení nejlepších hráčů :

1. Banovič – střelec 1 golu, který bojoval, napadal a byl pro soupeře nebezpečný, dirigoval střed zálohy a navíc byl důrazný.
  2. Kostourek – autor hatriku, který to bude mít drahý do kasy!
  3. Čibenka – skvěle dirigoval obranu a ve vzduchu byl bezchybný

Ohlas trenéra po zápase : Toto utkání pro mě mělo speciální příchuť, respekt a odhodlání,  neboť jsem několik let trénoval na AFK LoKo Chomutov a 3x jsem s nimi postoupil do vyšších soutěží až po dnešní divizi(bylo to naposledy před 2 roky)!!

Myslím si, že jsme utkání jednoznačně ovládli zejména ve 2 půli, kdy jsme soupeře přehráli, dali krásné góly a byl vidět pěkný kombinační fotbal. Bylo cítit, že se do sestavy vrátil Čibenka s Banovičem. Je dobré, že na naší lavičce náhradníků se již objevil po zranění útočník Jan Král, který se zranil ve 3. jarním kole v Ledvicích. Dobře se předvedli i mladí dorostenci Proll 70 minut v základu a Šlachta též udělat dobrý dojem.