Muži : SK Ervěnice JIRKOV - LOM

19.05.2015 07:47

SK Ervěnice JIRKO - Viktoria LOM  4:3 NPK (0:1)

branky : Glas, Kostourek, vlastní

Vzhledem k semifinále MS v hokeji byl začátek posunut a bylo vidět,že u některých hráčů se to projevilo zejména v jejich výkonu a přístupu k danému zápasu(otázka : podcenění soupeře nebo nesehranost zaskakujících hráčů). Hráli jsme opět v kombinované sestavě. Od začátku jara vypadlo 8 hráčů ze základní sestavy (zranění, vyloučení). Po celý zápas jsme měli převahu v poli a vytvořili se mnoho šancí ke skorování, ale soupeř hrozil z rychlých brejků, které naší improvizované obraně dělali značné problémy. Z dorostu byl povolán mladý Emmr, který neodehrál špatný zápas a každá minuta za muže bude časem znát na jeho zvyšující kvalitě hry. Už v 7 minutě jsme mohli prohrávat po chybě Šrouba ale střela kolem Jandy šla pouze do tyče. Ve 14 min už se skóre měnilo kdy po zaváhání Šantory a nepokrytí našich stoperu Hrubého prostřeluje našeho golmana a prohráváme 0:1. Snažíme se srovnat ale z převahy nic kloudného nevychází a útoky končí na Lomské obraně. V 50 min rychlý brejk na který naše obrana nestačí a Vaňo zvyšuje skore na 0:2. Snažíme se o srovnání ale zrazuje nás opět koncovka, která nás dlouhodobě trápí. Ke snížení dochází v 60 min kdy po hezké akci Vacula, Kostourek který předkládá šanci Glasovi a ten skóruje 1:2. Hned po rozehrání vybojujeme míč a následným brejkem po pravé straně se uvolnil Niš a přihrávkou na Kostourka srovnáváme 2:2. Vypadá to na parádní obrat a snažíme se utkání zlomit na naší stranu. Opak je pravdou a místo toho abychom využili tlaku tak v 68 min po ztrátě míče na útočné půlce soupeře , dochází k rychlému brejku a v pokutové území je sražen útočník hostů Ametim a Stehlík z nařízeného PK skóruje na 2:3. V 80 min nastupuje do útoku Šístek, který má za úkol dotáhnout náskok soupeře. To se mu daří v 83 min, když svým důrazem v pokutovém území vyhraje jeden ze vzdušných  soubojů s brankařem a je srovnáno 3:3. V 90 minutě mohl být obrat dokonán ale ve 100% příležitosti Šístek hlavou mine branku a jde se na penalty. Domácí vše proměňují a hostům Janda jednu chytá.   Příští zápas doma s Loko Chomutov od 17:00  23.5.2015

Hodnocení trenéra Josefa Šrouba :

Tentokrát nebyl tak cítit Ameti a v útoku ho předčil výkonem Kostourek, který byl mnohem bezpečnější a pral se o každý míč jako by to bylo hokejové play off. Naše obrana byla pomalá a hosté využili každé naše drobné zaváhání. První domácí bodová ztráta na jaře se soupeřem, který nemá co ztratit a my jsme k zápasu přistoupili lehkovážně, v obraně jsme měli problém s rychlonohými útočníky soupeře a naše koncovka je v poslední době hodně žalostná!!! Soupeře jsme v závěru přehrávali fyzicky, když jsme vyrovnali a nadechovali se k výhře, tak uděláme hloupou penaltu. Pro nás ztráta, neboť posledního soupeře v tabulce musíme přehrát! Vyzdvihuji pouze výkon Glase – střelec 1 golu, který bojoval, napadal a byl pro soupeře tou pravou hrozbou.