30.03.2015 10:30

Slavoj Žatec B – SK Ervěnice JIRKOV 1:5 (0:1)

Sestava: Schwarz – Hronek, Čibenka, Prokop, Mašl – Vacula, Banovič, Haviár, Mirga (46‘ Glas) – Bašek, Král

připraveni : Ameti, Janda

Tak jsme se konečně dočkali. Zimu jsme přečkali a hurá na fotbal. Mistrovské utkání jara 2015 se uskutečnilo v neděli 29.3.2015. Naším soupeřem bylo družstvo rezervy Žatce a očekávalo se vyrovnané utkání. Domácí nastoupili posíleni o několik hráčů z A mužstva a byl vidět rozdíl oproti podzimnímu utkání. Dobře jsme se na to připravili. Od začátku jsme začali důsledným napadáním a to z naší strany na soupeře platilo. Šance Krále a Haviára ještě nevyšly ale do třetice všeho dobrého. Ve 31 min krásným 25 m pasem našel Haviár rozběhlého Baška, který si balón v plném běhu zpracoval mezi dvěma obránci a chladnokrevným zakončením nedal brankaři šanci. O 3 minuty na to vybídnul k samostatnému uniku Banovič Krále, který byl ve vyložené brankové příležitosti podražen brankařem ale k nepochopení všech diváku píšťalka rozhodčího zůstala němá. Domácí zahrozili pouze jedenkrát a to za stavu 0:0 v 10´, kdy po nedorozumění Mašla s Vaculou nebezpečně z úhlu vypálil jeden z domácích útočníků, jistý Schwarz si se střelou bravurně poradil-důležitý zákrok!!  Ve 40 minutě po krásné akci, kdy Vacula vysunul opět do brejku Krále, který se ve vápně zbavil dvou hráčů a následně vybídnul ke skórování úplně volného Mirgu. Ten ale ve 100% příležitosti selhal. Nepovedeným obloučkem dal balón brankaři přímo do náruče. Do kabin jsme mohli jít s dvougólovým náskokem, kdy po rohovém kopu si na zadní tyč naběhl Čibenka ale v dobré příležitosti hlavou minul. Do druhého poločasu jsme udělali jednu drobnou změnu v sestavě a to, že Mirgu vystřídal Glas. Domácí se od počátku snažili ke srovnání výsledku. Otevřeli hru se snahou o vyrovnání a to byla voda na náš mlýn. Rychlými brejky jsme soupeře doslova srovnali se zemí. Šance Baška, Krále zůstali ještě nevyužity, ale v 70 minutě po přihrávce Hronka na Baška, který ideálně uvolnil do brejku Krále, který střílí druhý gól v zápase 0:2. Za 2 minuty zvyšujeme již na 0:3 Haviár po kolmé přihrávce Banoviče. V 85 min je ve vápně sražený Banovič a rozhodčí nařizuje penaltu. Tu s přehledem proměňuje Čibenka 0:4.  V 86 min po velké hrubce domácí obrany zvyšuje náskok hostu už na 0:5 Haviár. Je to na ručník domácí si přejí konec ale ještě několik minut se hraje. V 88 minutě po ojedinělém útoku domácích prudce odcentruje do našeho vápna jeden z útočníků a míč si hlavou do své sítě sráží Hronek. Ukázkový vlastňák 1:5. Utkání je dohráno. Vezeme 3 body domů a s předvedenou hrou můžeme být spokojeni. Za týden nás čeká soupeř z Obrnic, kterému máme co vracet. Podzimní prohra 0:3 nás motivuje ke stejné odplatě. Jste srdečně zváni v sobotu 4.4.2015 od 16:30 hod na hřišti Ervěnic.