Pohár - TJ VČSA Ervěnice - 1. FC Spořice 2:1 (0:0)

TJ VČSA Ervěnice: Janda - Holub, Hronek, Národa, Bednář - Šantora, Mašl(K), Banovič, Šroub L. (72. Proll) - Král (82. Šefler) , Niš (55. Trávníček)

1. FC Spořice: Hanuš - Měšťan, Kubálek, Farář - Škultéty, Campr(K), Eiselt, Dobiáš, Janošík - Zralík, Šlajchrt

Góly: 78. Hronek (PK), 81. Trávníček - 84. Škultéty

Rozhodčí: Čáka, Fencl, Šila

Na závěr letní přípravy jsme přivítali dlouhodobého účastníka 1.A třídy, který minulou sezonu postoupil do krajského přeboru 1. FC Spořice. Tým ze Spořic posiloval a na jejich soupisce se to projevilo dvěma zvučnými jmény a to Škultétym z Klášterce a Farářem, který přestoupil z Blšan. Před zápasem jsme měli se Spořicemi poměrně slušnou bilanci a to ze 2 zápasů 2 výhry.

Spořičtí měli velký nástup a zejména napadání Zralíka dělalo obraně Ervěnic velké problémy. Již v 7. minutě si Spořice vytvořili zajímavou pozici, ale jejich šance skončila rohem. Po celý 1. poločas měli Spořičtí územní převahu a my musíme uznat, že jsme měli štěstí. Avšak ve 13. minutě jsme to mohli být my kdo půjde do vedení neboť po brejku Banoviče, který posunul na Krále řítícího se sám na gólmana, bohužel pro nás jeho střela mířila vedle. Ve 22. minutě zahrozil Zralík, ale Janda jeho střelu vytáhl na tyč. V 25. minutě po chybném zajištění obrany postupoval Zralík na naši bránu, ale Bednář zatáhl za záchranou brzdu, tím si vysloužil žlutou kartu a Spořice zajímavou standartní situaci z poza šestnácky. Tu však Janda vytěsnil na roh. Ve 30. minutě po faulu Hronka na Škultétyho zahrál Eiselt další přímý kop avšak pouze do zdi. Ve 44. minutě uzavřel výčet šancí Spořic Janošík, který byl sám ve velkém vápně, ale obrana Ervěnic na poslední chvíli jeho střelu zblokovala.

Druhý poločas se hra více vyrovnala, my jsme se dostali více do hry, avšak byl to opět Janošík, který v 58. minutě trefuje břevno. V 78. minutě po rychlém brejku Krále fauloval Spořický hráč a hlavní rozhodčí po signalizaci asistentem nařídil penaltu, kterou Hronek střelou k tyči proměnil 1:0. Po tomto gólu jsme převzali iniciativu a v 81. minutě předložil Král krásnou přihrávku Trávníčkovi, který se v tváří tvář gólmanovi nemýlil 2:0. Bohužel po vedení jsme se zatáhli a zbytečně ztráceli míče nacož v 84. minutě přišlo potrestání, kdy Proll fauloval u lajny a následný střílený centr tečoval Šlutéty 2:1. V 89. minutě se řítil po přihrávce Šeflera sám na gólmana Banovič, jemuž ale gólman hostí jeho kličku vystihl.

Zápas jsme nakonec zvládli, i když Spořice měli po celý zápas územní převahu nedokázali tuto výhodu přetavit v góly. My po 3tí za sebou vítězíme a postupujeme do dalšího kola Severočeského poháru, kde se 10.9.2014 (ST) střetneme s týmem z krajského přeboru a to FK Litvínovem.