TJ VČSA Ervěnice "A"- FK Duchcov 1:5 (1:3)

24.08.2014 20:00

TJ VČSA Ervěnice "A": Janda - Šlachta, Hronek, Národa, Špicar - Šroub (75 Proll), Banovič, Mašl, Holub - Trávníček, Niš (58. Šantora)

FK Duchcov: Velička - Brejcha, Vosátka, Meisner, Skurský - Ortl (73. Zigmund), Moracev, Berko (84. Kopřiva), Skrčený (66. Kropáček) - Konečný (73. Ferenc), Sirovátka (87. Král)

Góly: 9.Sirovátka, 22. Hronek, 36. Berko, 44. Sirovátka, 79. Konečný, 90. Ferenc

Rozhodčí: Spišák - Meder, Smreček

Diváků : 80

V 1. kole nového ročníku jsme přivítali tým z Duchcova. Hosté přijeli ve značně obměněné sestavě oproti minulému ročníku, avšak na jejich kvalitě to nebylo znát. My jsme naopak byli nabuzeni po cenné pohárové výhře nad Spořicemi, ale před zápasem nám bylo důrazně řečeno, ať nepodlehneme sebeuspokojení a soupeře nepodceníme. Trenér domácích Josef Šroub nemohl počítat s vykartovaným Haviárem, který si přenesl trest z minulého ročníku a s Janem Králem, který byl na dovolené.

Již v 9. minutě Sirovátka ze 40 metrů přehodil chytrým lobem Jandu a hosté šli do vedení. V 17. minutě jsme měli první vážnější šanci kdy po rychlém rozehrání přímého kopu Niš střílel z 20 metrů, ale gólman Duchcova jeho střelu vyrazil. Ve 22. minutě výběrně hrající Šlachta vybojoval roh, kdy Trávníček poslal míč do břevna a ten se odrazil k Hronkovi a ten se z malého vápna nemýlil 1:1. Po tomto góle měli 3 šance hosté, ale ani jedna vážněji neohrozila branku. Ve 30. minutě po Banovičově přihrávce běžel sám na bránu Trávníček, kterého byl faulovaný Meisner a vysloužil si za to ŽK. My jsme měli standratní situaci z dobré pozice avšak střela Holuba skončila ve zdi. Ve 37. minutě se opět ozvali hosté, kdy Konečný zatáhl míč po naší levé straně odcentroval na Sirovátku, jehož pokus Janda vyrazil na břevno a následně Berko, neměl s dorážkou problém 1:2. Ve 44. minutě nevyšla přihrávka na ose Mašl – Banovič a z následného protiútoku Sirovátka přehozením gólmana z 20 metrů zvyšuje na 1:3

Do druhé poločasu jsme přidali na důrazu v osobních soubojích, ale tíženému výsledku to nevedlo. Sice jsme si vytvořili asi 10 rohových kopů, ale ani při jednom jsme nedokázali ohrozit branku hostí. V 73. minutě letí z naší pravé strany centry a nikým nehlídaný hráč Duchova jen těsně minul branku. V 79. minutě se nepokrytý Konečný napřáhl z poza vápna a technickou střelou zvyšuje na 1:4. Dílo zkázy bylo dokonáno v 90. minutě, kdy naše hra byla v totálním rozkladu a Ferenc nikým nehlídám zvyšuje na 1:5