TJ VČSA Ervěnice "A" - FK Slavoj Žatec "B" 4:0 (3:0)

TJ VČSA Ervěnice "A": Janda – Bednář, Haviár (C), Hronek, Holub – Mašl, Národa (70. Šantora), Banovič, Špicar (60. Šroub) – Niš, Král (80. Šlachta)

FK Slavoj Žatec „B“ : Bouček – Laibl, Fedoriška (C), Vořechovský, Hynek – Tatár, Hotěk, Havelka, Provazník – Klinec, Solčáni

Góly: 12.Banovič, 25.Špicar, 33.Mašl, 66.Haviár

rozhodčí: Živnůstka – Sedláček, Klimpl

Diváků : 85

Do druhého kola jsme přivítali nováčka soutěže Žatec „B“, který si v prvním kole poradil s Lomem 2:1. Naopak my jsme utrpěli vysokou porážku 1:5 s Duchcovem, takže jsme měli co napravovat. Domácí byli téměř kompletní neboť Král se vrátil z dovolené a novému kapitánu Haviárovi byl prominut trest chyběl akorát Trávníček, kterému byli nasazeny antibiotika.

Celý den bylo anglické počasí, ale to spíše vyhovovalo našemu mužstvu. Již od prvních minut jsme zatlačili soupeře na vlastní polovinu a diktovali jsme tempo hry. První vyložená šance na sebe nenechala dlouho čekat. V 5. minutě vyslal Banovič krásnou přihrávkou Niše do úniku, bohužel byl vytlačen do úhlu a trefil pouze boční síť. V 7. minutě se ke slovu dostal soupeř, když Národa prohrál hlavičkový souboj ve vápně naštěstí pro nás hostující hráč mířil vedle. To bylo z pohledu Žatce vše. Ve 12. minutě Mašl kopal přímý kop a našel osamoceného Banoviče, který razantní hlavou nedal Boučkovi šanci. V 25. Minutě našel Mašl volného Špicara, který bombou z první nedal gólmanovi šanci 2:0. My jsme byli při chuti a tak ve 30. Minutě zkoušel štěstí Mašl ranou z poza vápna trefil pouze tyč. Nemusel smutnět neboť ve 33. Minutě zvýšil skóre na 3:0, kdy vyšel ukázkově signál z rohového kopu 3:0. V 45. Minutě to byl opět Michal Mašl, který z přímého kopu z 20 metrů trefil tyč hostující svatyně.

Druhý poločas začalo silně pršet což dosti poznamenalo trávník, na kterém se dělali louže a potažmo celou naši hru. Naše přihrávky se zastavovali v loužích čehož využíval soupeř a z protiútoků několikrát pohrozil. V 62. Minutě šel výborně hrající Banovič sám na gólmana, ale o kousek minul branku. V 66. Minutě byl ve vápně faulován Král k PK se postavil Hronek, který trefil pouze tyč naštěstí Haviár byl důrazný a zvýšil na 4:0. Zbytek zápasu se dohrál v poklidném tempu. My jsme měli několik šancí, které jsme bohužel nedokázali přetavit v góly. V příští kole jedeme do Obrnic, kde čekáme na malém hřišti tuhý boj.