TJ VČSA Ervěnice - SK Viktorie Ledice 5:1 (1:0)

TJ VČSA Ervěnice "A": Janda – Bednář, Haviár (C), Hronek (66. Valčík), Holub – Mašl, Banovič, Národa, Špicar (57. Šantora) - Král, Niš (76. Schwarz)

SK Viktorie Ledvice : Kukla - Žák, Zibar, Altman, Horáček - Doksanský, Macháček, Kořínek, Pokoš - Giňa (C) (60. Kálal), Hase (46. Řeřicha)

Góly: 26. Národa, 49,51,63 Král, 55. Banovič - 76. Kálal

rozhodčí: Podroužek - Krejcar, Špišák

Diváků : 90

Před tímto utkáním byli na tom obě mužstva bodově stejně. My jsme měli co napravovat po nepovedeném výjezdu do Obrnic, kde jsme schytali 3 gólový příděl. Trenér Šroub nechal téměř stejnou sestavu, aby složila reparát. To se jim nakonec podařilo.

Již od první minuty bylo jasné, kdo bude určovat tempo hry. Již ve 2. minutě se ocitl po přihrávce Niše sám proti gólmanovi Národa, ale jeho střela mířila do Ledvického gólmana. Hnedle na to po skrumáži mířil těsně vedle Mašl. V 8. minutě zahrozili hosté, kdy na těžkém terénu podklouzl Národa a v poslední chvíli fauloval před šestnáckou. Střela mířila vedle a tak Janda nemusel zasahovat. My jsme pokračovali dále v neproměňování gólových šancí, když v 18. minutě šel sám na bránu Niš a jeho střela skončila vedle. Ve 24. minutě měl obrovskou příležitost Banovič po krásné přihrávce Krále se octl tváří v tvář gólmanovi, ale jeho střela šla přímo do náručí připraveného Kukly. V 26. minutě jsme se dočkali, když Banovič vyslal po pravé straně Krále a ten přihrávkou pod sebe našel Národu a ten nekompromisně zavěsil 1:0. Ve 29. minutě se přiostřilo a hostující Doksanský si po nevybíravém zákroku vysloužil od rozhodčího 2. ŽK a putoval tak předčasně do sprch. V 29. minutě vyslal Hronek po levé straně Holuba a ten centrem našel volného Banoviče, kterému dnes nepřálo štěstí a přestřelil. Na konci poločasu se výborně uvolnil Niš, ale jeho slabou střelu hostující Kukla v pohodě chytil.

Druhý poločas začal opět tlakem domácích. Ve 49. minutě se naše snažení vyplatilo, když Král přihrával na Niše, ale hostující hráč si střelu srazil do vlastní sítě. V 51. minutě po souhře Niš, Banovič, Špicar, Král zakončoval poslední jmenovaný a zvýšil na 3:0. O 4 minuty později se ke slovu dostal Banovič, když zakončil Národův centr 4:0. V 63. minutě si Haviárův centr sklepl Král na pravou nohu a střelou z otočky zvýšil na 5:0. Naše tempo nepolevovalo ba naopak, bohužel nedokázali jsme vsítit další branku, i když šance na to bylo ta největší v 70. minutě, kdy Haviár neproměnil pokutový kop. V 76. minutě přišla kosmetická úprava výsledku v podobě Káli, který nám po rychlém brejku vstřelil branku.

Cenné vítězství, které musíme potvrdit body z venku. Zápas jsme měli od začátku pod kontrolou a ČK akorát podtrhla soupeřovu bezmoc. Škoda jen, že jsme nevstřelili více gólů, neboť šance na to byly.