23.07.2014 05:42

TĚLOVÝCHOVNÁ  JEDNOTA - VČSA  ERVĚNICE

Žižkova 1399, 431 11 Jirkov

Zhodnocení jarní části 2014

A mužstvo I.A třída– Mužstvo pod vedením trenéra Pepíka Šrouba a vedoucího mužstva Lukáše Šístka vstoupilo do jarní části soutěže po solidní přípravě s kádrem, který doplnili Kubánek(hostování z LoKo), Vaněk a Hlaváček(oba návrat z Německa) a Mirga (ukončil hostování v LoKo Chomutov – ten však většinu sezóny odehrál na střídavý start za Kadaň). V sestavě se několikrát objevil i ligový hokejový hráč Milan Kostourek, který často platil na soupeře svou rychlostí. Mužstvo dosáhlo druhým místem na největší úspěch ervěnického fotbalu za posledních 40 let. Výsledkem byla barážová utkání o krajský přebor, která jsme nezvládli hlavně psychicky, neboť soupeř z Horního Jiřetína byl soupeřem určitě hratelným. Výsledky dvakrát 1 : 4 však ukázaly jak jsme tento tlak nezvládli. Přesto jsme potěšeni naším letošním umístěním.Mužstvo vstřelilo v jarní části včetně barážových utkání 37 branek  o které se podělilo třináct hráčů, což ukazuje jakým stylem mužstvo hrálo. Nejlepšími střelci byli Král a Ameti s pěti brankami, 4x se trefil Mirga s Kubánkem, třikrát Hlaváček, Kostourek a Kuba Národa, 2x byli uspěšní Haviar, Proll, Mašl a Hronek.

B mužstvo  -

Trenérem mužstva byl Chrenka Roman, asistentem Niš Ladislav a vedoucím Martin Valčík. Skončilo na druhém místě OP o bod za Málkovem a též se muselo o postup pokusit utkat v baráži s mužstvem Černčic. První utkání v Černčicích jsme prohráli 2 : 3, přestože jsme v 55 minutě vedli 2 : 0. V odvetě ve které se misky vah přelévaly z jedné strany na druhou jsme po prodloužení zvítězili 4 : 2, když rozhodující branku jsme vstřelili čtyři minuty před koncem prodloužení a branku která vůbec znamenala prodloužení vstřelil Mirga v 92 minutě z trestného kopu. Jinak mužstvo podávalo vyrovnané výkony a kádr se stabilizoval a nebyl závislý na hráčích A mužstva. Mužstvo na jaře vstřelilo 40 branek a nejlepším střelcem jara byl se šesti brankami Martin Velek, 5x se trefil Kejzlar a Niš

Dorost  starší

Mužstvo vedl Pavel Národa, kterého v posledních osmi kolech vystřídal Míla Gutwirth, asistentem byl Jakub Zaťko a vedoucím mužstva byl Jan Armstark. Věděli jsme, že letošní rok odehrajeme s klukama, kteří jsou mladší, protože ročník 1995 se nám vytratil(jen brankář Mešek). Mužstvo získalo celkem 19 bodů což znamenalo poslední místo o tři body za LoKo Chomutov a Neštěmicemi. Často muselo sedm kluků odehrát oba zápasy, což mělo dopad i na výsledky mladšího dorostu. Přesto na jaře kluci dosáhli několika vítězstvích s předními celky soutěže a to s vítězem KP Děčínem vyhráli 2 : 1, Chomutovem 2 : 0 a v Litvínově 2 : 1. V těchto zápasech byli odměněni za nesmírnou bojovnost. Za celoroční činnost je třeba vyzdvihnout mladšího dorostence Prolla(startoval již za A mužstvo), Dostála, Dvořáka, Šlachtu, Červenku, Šeflera z kterých mohou být dobří fotbalisti. Přesto musíme poukázat na prohřešek v Litvínově, kde se obě mužstva po zápase poprala. Tento jev nesmíme podporovat a kdyby se toto opakovalo bylo by nutno se těmito případy tvrději zaobírat.

Dorost mladší

Toto mužstvo doplatilo na to, že musela většina kluků startovat i za starší dorost a pak nezbývaly síly na utkání mladších dorostenců. Proto hodnocení by bylo neobjektivní. Mužstvo v jarní části pracovalo též pod vedením trenérů a vedoucího mužstva jako u staršího dorostu.

Starší žáci

Toto mužstvo se hodnotí nejhůře. Měli jsme kádr na umístění do šestého místa, ale roční působení Chomutova v lize žáků zapříčinilo odchod osmi hráčů včetně trenéra do Chomutova.. V jarní části se začalo mužstvo doplňovat mladšími kluky a pohled na hru se zlepšil.Kluci získali 12 bodů. Přesto předposlední místo v tabulce neodpovídá  možnostem našich kluků. Je třeba však vyzdvihnout kapitána Knebla a Kontru, kteří byli příkladem druhým a mladším klukům. Gábor, Gabčo a Víťa Lukavec hráli za Chomutov a nebyli vždy k dispozici.

Mladší žáci

Toto mužstvo je třeba nejvíce pochválit. Dosáhlo největšího úspěchu z mládežnických mužstev a druhé místo v KP je nejlepší výsledek v historii našeho klubu u mládeže. Podíleli se na něm nejvíce hráči Witmann, Karásek, bratři Dzuriakové, Hamouz, Leden, Postler, Navrátil, částečně Macák(hrál i za Most) a další. Mužstvo vedli trenéři Stoklásek a Bartoň