14.kolo Lom-Ervěnice muži

24.03.2014 13:48

Lom – Ervěnice  1:1  poločas 1 : 0          NPK  5:4

Tak konečně je to tady. První mistrovské utkání v jarní části sezony a to zápas s Viktorií Lom.  Soupeř nám v tabulce koukal těsně na záda a tak jsme mohli očekávat vyrovnaný zápas.  Do utkání jsme vstoupili přesně jak do předešlých dvou přípravných utkání. I když se na utkání připravujeme celý týden, tak v prvním poločase děs a hrůza. Nedůraz v soubojích , rozehrávka bez myšlenky moment překvapení žádný a spoustu zkažených přihrávek. Sice jsme měli  míč více ve svém držení  ale produktivita z toho byla chabá.  Za první poločas jeden náznak šance a to v podobě brejku Krále, který se prosmýkl podél krajního beka ale v zaváhání pří nahrávce na nabíhajícího Kubánka ze šance nebylo nic. Soupeř nám ukázal jak se proměňují šance. Po ztrátě míče na soupeřově straně se po nákopu míč dostává za naší neorganizovanou obranu a tam zcela osamocený Vaňo jde sám na brankaře, kterého obstřeluje a prohráváme po 23 minutách 1:0. To však nebylo vše a z dalších dvou šancí můžeme děkovat   Schwarzovi , že stav nebyl navýšen o další branku.  V poločase hráči dostali co proto. V kabině bylo hromobití. Trenér udělal rošádu v sestavě několika změnami. Ze hry stáhl Šrouba, místo něho posunul doprava Valčíka na před stopera stáhl Vaňka. Do středu zálohy dal Mašla. Za střídajícího Šrouba nastoupil po prvé do sestavy Mirga , který na poslední chvíli ukončil hostování v Loko Chomutov. Bylo na něm znát, že dlouho netrénoval. Trochu mu míč překážel ale byl to právě on který v 78 min dal náš jediný gól v utkání. Útok též oživil svojí dravostí Ameti, který narušoval obranu svým důrazem a několika průniky dal o sobě vědět.  Hra v druhém poločase byla odlišná než v první půlce. Soupeře jsme přitlačili a k tomu byl v 60 min vyloučen po 2xŽK Persona . Přesilovku jsme využily ale další naše šance zůstali nevyužité. Tyč Ametiho , Krále a v 89 min vyhlavičkovaná střela z brankové čáry nám přinesla pouze remízu 1:1. Beru remízu po průběhu utkání jako ztrátu. Domácí v druhém poločase odpadli fyzicky, ale bojovnost se jim nedá odepřít.  V 90 min byl vyloučen Schwarz, který srazil před pokutovém územím protihráče a uviděl za zákrok  ČK. V penaltovém rozstřelu o prémiový bod jme zaváhali kdy PK neproměnil  v páté sérii Mašl (5:4).

Sestava :  Schwarz – Šroub (46 Mirga), Valčík, Hronek, Holub (55 Ameti) Mašl, Vaněk, Národa, Velek (80 Kocour) Kubánek, Král.

Střelec branky : 73 Mirga 1:1