Přípravné utkání muži Ervěnice - VFB Zöblits

17.02.2014 08:08

VČSA Ervěnice - VFB Zöblits   2:3 (1:1)

O víkendu dne 15.2.2014 bylo sehráno utkání  s mužstvem ze sousedního Německa. Ze soustředění si k přípravě odskočilo mužstvo VFB Zöblits. Soupeř byl vyrovnaný a dobře prověřil naše slabiny. Za soupeře nastoupilo několik českých hráčů, kteří nastupovali v minulých letech v Krajském přeboru. Hráči Hanzlíček nebo Schoř dostatečně ukázali, že jsou stále výborní hráči. Utkání začalo ve vlažném tempu a tentokrát se mi zdálo, že nasazení našeho mužstva nebylo takové jak v prvních dvou utkání. Chyběla agresivita a tlak v napadání soupeře a tím vznikala možnost kombinace a rozvíjení  akcí soupeře. Přesto jsme si ale vytvořili několik slibných příležitostí ale v koncovce jsme tentokrát  byli žalostní. Šance Mašla, Krále , Zajaka nebo Holuba skončili na špatném zpracování nebo nepřesné střelbě. Pravidlo nedáš dostaneš se ukázalo ve 30. min kdy po špatném odkopu Ambroze se k míči dostal  soupeř zatáhl po levé straně a prudce nacentroval před branku. Zde se náhle  objevil  osamocený hráč, který pohodlně zasunul míč do odkryté brány. Stav 0:1 trval až do 39.min, kdy po rychlém rozehrání rohu na krátko  se balonu ujal Král, který po individuální akci srovnal na 1:1. Tento stav vydržel až do poločasu. Po změně stran jsme se začali více tlačit do útoku, kdy dobře hrající Král neproměnil 1xsólový nájezd po krásné přihrávce Kliera a následně po krásném vysunutí Krále Mašlem  tento hráč z velkého úhlu již přes překonaného brankáře nastřelil pouze tyč branky. Po 10 min stálého tlaku odcentroval do pokutového území levou nohou Mašl a na následný centr si hlavou naběhl Hlaváček, který brankařovi nedal koníčkem žádnou šanci.  V 70.min došlo k výměně brankařů , kdy za dobře fungujícího Schwarze do brány naskočil Prášil, který v přípravě chytal poprvé. Od této minuty jsme náhle ztratily kontrolu nad hrou a soupeř toho 100% využil. Po přímém trestném kopu Schoře srovnal stav na 2:2 a minutu před koncem se po rohovém kopu hlavou prosadil soupeř po třetí. První porážka nám připomněla, že utkání se hraje 90.minut a koncentrace musí být až do konce.  Co do hodnocení :  utkání hodnotím jako dobrou přípravu ale vedení 2:1 jsme měli udržet a soupeře dorazit ještě minimálně  jedním gólem. Pro další utkání se jistě ponaučíme a připravíme se na dvě utkání se silnějšími soupeři.  H.Jiřetín   v sobotu 22.2.2014 a ve středu 26.2.2014 v Mostě s divizní  Souší.

Sestava : Schwarz (70´Baron) – Ambroz, Klier, Hronek, Valčík (45´Holek), Mašl, Hlaváček, Národa, Zajak, Král , Holub