Přípravné utkání muži Ervěnice - Meziboří

17.03.2014 13:27

Ervěnice - Meziboří 6:4  (1:3)

K poslednímu přípravnému utkání před zahájením jarní mistrovské soutěže dorazilo na UMT do Jirkova mužstvo z Meziboří. Utkání bylo okořeněné skutečností, že hostující mužstvo trénuje bývalý trenér mužů a to rozený Ervěničák Milan Březina. Stále chce vyhrávat a žádná prohra mu není lhostejná a bylo to vidět i v nasazení jeho svěřenců.. Na začátek musím předeslat, že utkání ovlivnilo počasí a to silný vítr, s kterým se lépe vypořádalo, alespoň v 1 půli mužstvo hostů. Jejich důraz nás zaskočil a dlouho jsme se nemohli chytit co do kombinace důrazu ale i zakončení bylo velice chabé. Sice hned ve 2‘ šel po chybě obrany Král sám na brankáře, obstřelil vybíhajícího golmana, ale střela šla pouze do tyče. To bylo na dlouhou dobu co do útoku vše.  Do obrany poprvé nastoupil zkušený Honza Vaněk a měl se co otáčet jelikož mu beci Šroub, Hronek a Holub vůbec neusnadnili premiéru v ervěnickém dresu. První gól jsme obdrželi ve 12´ Holub vyvážel míč o který přišel a z rychlého brejku po naší levé straně centr pře naší branku, kde Šroub nebyl důrazný a prohrávali jsme 0-1. Ve 20 min. Hlaváček srovnal stav pohotovou střelou z otočky 1:1. Zdálo se, že tato branka nás nastartuj, ale opak byl pravdou. Hosté se ponaučili z obdržené branky. Zvýšili obrátky a výsledkem bylo zvýšení skóre dvěma brankami. Ve 23‘ po špatném odkopu a následně zaváhání mladého brankaře Meška 1:2 a ve 40‘ tentokrát bojovník srdcem i duší Národa ztrácí po nesmyslné kličce míč  ve středu hřiště a z rychlého brejku prohráváme 1:3. O poločasové přestávce přišla opětovně důrazná domluva trenéra a mužstvo to nastartovalo k zlepšení výkonu. Ke zlepšení pomohlo také vysunutí Vaňka na pozici předstopéra, který velice kvalitně vypomáhal záloze i celé ofenzivě. Dále se zlepšila rozehrávka Šrouba i Holuba a Hronek si začal kvalitněji dirigovat celou hru. Hronkovi výměna s Vaňkem velice prospěla. Hned na začátku poločasu si tentokrát hostující golman vybral svůj nepovedený zákrok a po ose Vaněk-Šroub-Mašl-Hlaváček-Král lehká střela 2:3. Celé mužstvo se začalo nabízet a postupnými kombinacemi se tlak začal navyšovat. Další gólová situace vznikla po přímém volném kopu Holuba , který střelu pěkně zakroutil k tyči brankař ještě míč stačil vyrazit před sebe ale z následné důrazné dorážky srovná stav utkání na 3:3 Jakub Národa . Naše srovnání vzápětí obrací soupeř opět na svojí stranu, kdy po správně odpískaném PK za šlapák Vaňka na protihráče stav 48‘  3:4. To nás však nezastavilo a síla mužstva se projevila záhy. 64´ Národa vysunuje po krásné přihrávce Krále 4:4. 67´ následuje další příležitost v podobě trestného volného kopu kdy po faul na Hlaváčka zahrává kapitán mužstva Mašl,. kdy gólman bravurně míč chytá. 85´chyba stopera, Král aktivně napadal a otáčí skóre na 5:4 . 87´ po faulu na Trojana, zahrává př.kop Hlaváček na hlavu Trojana, ten míč prodlužuje a golman opět vyráží na roh. Už se zdá že se v utkání nic nestane ale přichází 89´faul na pronikajícího Krále. Píská se PK a Kubánek uzavírá skóre utkání na 6:4. Musím pochválit střídajícího Valčíka, který též pozvedl svou hrou celou obranu.

Hodnocení trenéra Šrouba :  I přes absenci Kliera, Haviara, Ambroze, Zajaka, Ametiho, Schwarze ukázalo mužstvo, že má sílu na to obrátit i tak nepříznivý výsledek 1:3. Musíme stále myslet na to že utkání nám nezačíná ve 46 min, ale koncentrovanost některých hráčů musí být od první minuty. Utkání ovlivnilo počasí a to silný vítr s kterým se naše mužstvo alespoň v prvním poločase špatně vypořádalo. Podmínky měli však všichni stejné a tak se na to vymlouvat nebudeme. Kluci na to v kabině před utkám byli upozorněni, že se musí hrát po zemi ale moc nám to nevycházelo. Moc chyb v rozehrávce proto s předvedenou hrou nejsem spokojený ale výhru beru za vůli hráčů neprohrát.

Góly=Král 3x, Hláváček, Národa, Kubánek.

Sestava:  Mešek - Šroub,Vaněk, Hronek, Holub (57´Valčík) Mašl, Národa, Hlaváček,Trojan